زیر ساخت گرانادا

برق

Grenada Electricity Services Ltd. (GRENLEC) تنها ارائه دهنده انرژی الکتریکی به جزایر گرانادا، Carriacou و Petite مارتینیک است. ولتاژ های مورد استفاده در جزایر 220 ولت (تک فاز، سیکل 50Hz) و 110 ولت (فاز 50 فاز سه فاز)

ارتباطات مخابراتی

سیستم ارتباطات راه دور در گرانادا، Carriacou و Petite Martinique از لحاظ پیشرفته و پیشرفته است که ساکنان قادر به لذت بردن از اینترنت سریع، خدمات تلفن همراه، رومینگ و سایر خدمات داده می باشند. ویژگی های داخلی مخابرات و سیستم های کسب و کار نیز در دسترس هستند و به آسانی بر اساس نیاز محلی نصب می شوند. بدن مسئول تنظیم ارتباطات مخابراتی، کمیسیون تنظیم مقررات مخابرات ملی (NTRC) است.

سلامتی

گرانادا، Carriacou، و Petite مارتینیک کلینیک های خصوصی و عمومی مختلف، و پزشکان، دندانپزشکان، و optometrists در دسترس هستند. دولت گرانادا متعلق به چهار بیمارستان است: بیمارستان عمومی واقع در بیمارستان شاهزاده آلیس سنت جورج، واقع در قلمرو بیمارستان سلطنتی سلطنتی سنت اندرو، واقع در Carriacou و Mt. بیمارستان همجنس گرا، همچنین در سنت جورج واقع شده است. سه بیمارستان خصوصی وجود دارد که همه آنها در سنت جورج واقع شده اند.

خدمات پستی

خدمات پستی گرانادا توسط شرکت پستی گرانادا اداره می شود. این می تواند 52 ایستگاه پستی و 6 اداره پست در سراسر کشور داشته باشد. شرکت پستی گرانادا خدمات پیک بین المللی را ارائه می دهد، اما فدرال اکسپرس، DHL و UPS نیز در گرانادا فعالیت می کنند.

رسانه ها

رسانه های چاپی در گرانادا شامل پنج روزنامه هفتگی و چندین نشریه است که هر کدام به زبان انگلیسی چاپ می شوند.

تمام ایستگاه های تلویزیونی و رادیویی محلی به استثنای شبکه پخش گرانادا که متعلق به دولت و متعلق به شبکه ارتباطات کارائیب است – که متعلق به 60 درصد از سهام این شبکه است، به صورت خصوصی متعلق به آن است. به طور کلی، گرانادا دارای 3 ایستگاه تلویزیونی و 13 ایستگاه رادیویی است.

تحصیلات

آموزش و پرورش در گرانادا برای کودکان بین 5 تا 16 ساله رایگان است و جمعیت به طور کلی بسیار سواد است. سیستم آموزشی مبتنی بر بریتانیا است که دارای مدارس ابتدایی، ابتدایی و متوسطه است. مؤسسات تربیتی شامل دانشکده کالج اجتماعی TA Marryshow و دانشگاه سنت جورج، موسسه آمریکایی دریایی است که دارای مدرک پزشکی و دامپزشکی است. گرانادا می تواند 184 مدرسه را حساب کند.

حمل و نقل

هوا
فرودگاه اصلی گرانادا، فرودگاه بین المللی موریس اسقف (کد فرودگاه: GND)، تنها هفت کیلومتری جنوب پایتخت کشور قرار دارد. فرودگاه دارای یک باند است که می تواند هواپیماهای تجاری بزرگ، از جمله هواپیماهای پرواز مستقیم از اروپا و آمریکای شمالی، اداره کند. اداره فرودگاه گرانادا مسئول اداره فرودگاه است. Texaco West Indies Grenada Ltd مسئول سوخت گیری هواپیما است.
Airport Lauriston (کد فرودگاه: CRU)، گاهی اوقات به عنوان فرودگاه جزیره Carriacou شناخته می شود، یک فرودگاه کوچکتر در جزیره Carriacou است.

هزینه های هواپیما از گرانادا به جزایر همسایه بین 120 تا 150 دلار است.

خطوط هوایی مسافری برنامه ریزی شده:

خطوط هوایی بین المللی

خطوط هوایی بین المللی

هواپیمایی خطوط هوایی منشور

خطوط هوایی خط مقدم برنامه ریزی شده

منشور خطوط هوایی باربری

دریایی
بنادر متعدد وجود دارد در سراسر جزایر گرانادا، Carriacou و Petite مارتینیک وجود دارد. این شامل بندرهای سنت جورج، گرن ویل، پریکلی خلیج و سنت دیوید است که همه آنها در جزیره گرانادا قرار دارد و بندرهای هیلزبورو و تییرل خلیج واقع در Carriacou. این پورت ها به پورت های ایالات متحده، پورت های اروپایی و دیگر بندرهای کارائیب مرتبط هستند و می توانند از کشتی های قایقرانی، کشتی های کانتینری و قایق های فله های باربری استفاده کنند. قایق بادبانی و قایق بادبانی مگا در پورت لوئیس، راز بندر و گرانادا دریایی میزبانی می شوند.
اداره بنادر گناودا (GPA)، که بیش از 30 سال فعالیت داشته است، مسئولیت اجرای بندرهای گرانادا است.

جاده ها
گرانادا دارای یک شبکه گسترده جاده ای است که بیش از 1100 کرون دارد (داده ها از سال 2000). در تمام ساحات این جزیره ممکن است کمتر از دو ساعت از پایتخت کشور، سنت جورج، رسیده باشد. رانندگی در گرانادا در سمت چپ است بازدیدکنندگان میتوانند از تاکسی استفاده کنند یا از یکی از دفاتر اجاره اتومبیل گرانادا اجاره ماشین را اجاره دهند. اتومبیل ها از جمله پنج واردات گرانادا هستند و به طور گسترده ای برای خرید استفاده می شوند. درایوهای فرودگاه سنت جورج تا فرودگاه بین المللی موریس اسقف، گرانادا، به طور متوسط ​​15 دلار است.

ارز و بانک

ارز گرانادا دلار دلار شرقی کارائیب است (XCD)، که به دلار آمریکا (USD) وابسته است. اکثر موسسات تجاری و تجاری در جزیره قبول پرداخت در ایالات متحده است، اما تغییر همیشه در دلار عید پاک کارائیب داده می شود. نرخ ارز فعلی بین دلارهای شرق کارائیب و دلار آمریکا XCD 2.70: 1 دلار است.

گرانادا می تواند تعدادی از بانک ها را شامل می شود، از جمله بانک بین المللی کارائیب بین المللی، بانک همکاری گرانادا، بانک نووا اسکوشیا، بانک RBTT، بانک جمهوری، بانک جمهوری امور مالی و تجاری، بانک توسعه گرانادا. ساعات کار عادی برای بانک ها در ساعتهای 8 تا 3 بعد از ظهر است.

بانک مرکزی عید پاک کارائیب (ECCB) اقتدار پولی برای گرانادا، پنج کشور مستقل کارائیب و دو سرزمین خارجی بریتانیایی است. به همین ترتیب، آن را کنترل عرضه دلار های کارائیب شرقی و ثبات ارز را تضمین می کند.

ایمنی و امنیت

گرانادا در میان امن ترین کشورها در کارائیب و در واقع کل نیمکره غربی است. امنیت در دست نیروی پلیس سلطنتی گرانادا است و گرانادا عضو سیستم امنیت منطقه ای کارائیب شرقی است.

زیر ساخت گرانادا

زیر ساخت گرانادا